Jak poznat kvalitní granule pro psy

Jak poznat kvalitní granule pro psy Previous item Jak a čím krmit svého... Next item Proč krmit granulemi...

Pro běžného chovatele je jednou velkou neznámou odpověď na otázku – jak poznat kvalitní granule pro psy na přesyceném trhu. Objevují se zde nové a nové značky s honosnými názvy i graficky nádherně vyvedenými obaly. Mnohdy je to ale pouhá hra mistrů marketingu, jak co nejlépe zaujmout zákazníka a přesvědčit ho, že zrovna ty či ony granule jsou pro jeho pejska nejlepší.

Mnoho chovatelů si láme hlavu s výběrem těch nejkvalitnějších granulí pro psy. Proto jsme se v tomto článku rozhodli přiblížit čtenářům několik faktů, kterých by si měli všímat při výběru a nákupu granulí. V prvé řadě nesmíte vybírat granule jen podle obalu, nýbrž podle složení. Základní a zkrácený popis složení by měl být uveden v úvodu a to tak, že v tabulce hodnot by měly být uvedeny hrubé bílkoviny, hrubé tuky, hrubý popel i vlákniny. Ale pozor, toto složení nevypoví nic o tom, jak kvalitní suroviny byly použity a zda granule neobsahují například vedlejší produkty živočišného původu, obiloviny, cukry, nebo rostlinné tuky, nebo snad masové deriváty! Od takových granulí raději hned ruce pryč!

Důležité jsou také informace o složení. Na prvním místě by vždy měly být uvedeny informace o obsahu masa a živočišných bílkovin atd. Důležitý je také obsah tuků, ale není tuk jako tuk. Tuky mohou být živočišné a rostlinné. A zde nastupuje fenomén sóji, která ovlivní obsah bílkovin, jejichž obsah přidáním sóji prudce vzroste. Naroste i obsah tuků. Když přidáte sóju, vyrobíte krmivo levněji, ale bude mít vysoký obsah proteinů (30% a více) – jenže rostlinných! Tyto jsou pro psa hůře stravitelné. Z toho plyne, že pro psa není důležité množství proteinů a tuků, ale jejich původ a kvalita.

A co třeba dochucovadla a zchutňovadla? Zase chemie! Vybírejte tedy granule, které se co nejvíce blíží přirozené potravě psů. Jedno z dochucovadel může být i obyčejná krmná sůl. Tyto chemické příměsi i další alergeny, mezi něž patří sója, chemické konzervanty, vajíčka, mléko, pšeničný lepek, potravinářské barviva mohou mít neblahý vliv na zdraví, srst i kůži psa. Superprémiová, nebo zdravá krmiva by neměla tyto alergeny obsahovat. U nižších a levnějších krmiv se s nimi již bohužel setkáme.

A co obiloviny a přílohy? Zde je problém ve výživové hodnotě a stravitelnosti. Výbornou stravitelnost mají například rýže, rýžové vločky, brambory a bramborové vločky. U rýže je to 72%, rýžových vloček až 85%, brambor 70%, bramborových vloček až 80%. Oproti tomu je zde kukuřičný lepek 68 %, pšenice 60 %, kukuřice 54 %.

Pokud tedy chce někdo na trhu prorazit, měl by vyvinout takové krmivo a granule pro psy, které jsou zdravé a kvalitní, neobsahují vedlejší živočišné produkty, chemii, lepek, sóju ani obiloviny. Nejlepší granule pro psy jsou pak takové, které obsahují deklarovaný obsah masa (ne masokostní moučku), živočišné bílkoviny, ovoce, zeleninu, vitamíny, minerální látky, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny i bylinky pro psy.

Tedy – jak poznat kvalitní granule pro psy? V Yoggies s.r.o. jsme vyvinuli granule lisované za studena s laktobacily, které obsahují až 90% masa v syrovém a nesušeném stavu. K tomu do granulí přidáváme bylinky, ovoce, zeleninu i výtažek z masa mušlí, který podporuje zdravé klouby i šlachy. Největším benefitem granulí Yoggies pro Vašeho pejska pak bude, že všechny suroviny jsou za syrova usušeny, mlety a lisovány. Podařilo se nám do granulí vložit přírodní laktobacily, které podporují zdravou střevní mikroflóru, imunitu i zdraví psa. Naše granule si pak zachovávají přirozenou chuť použitých surovin tak, jak by měla i potrava psů v přírodě.

Pro zdraví a imunitu psa také doporučujeme podávat jogurt pro psy. O jogurtu pro psy a jeho prospěšnosti pro zdraví Vašeho psa si přečtete více v článku: Jogurt pro psy.

Pokud hledáte kvalitní a rychlou dopravu a chcete svému mazlíčkovi dopřát Yoggies granule lisované za studena, můžete po Praze využít rozvoz do 90.min. od firmy Rohlik.cz.