Z jakých surovin se granule i ostatní krmiva Yoggies vyrábějí

Proto, aby jste svého psa krmili zdravě, je zapotřebí vybrat kvalitní krmivo. Proto, aby vznikly zdravé a kvalitní granule pro psy i kočky, nebo i konzervy je třeba zajistit především kvalitní suroviny a ty zpracovat na  kvalitních výrobních technologiích. 

Proto se pro výrobu granulí používají masa z biochovů, nebo farem, kde je dbáno na kvalitu chovu, ba dokonce na to, aby zvířata nebyla „dopována“ hormony ani jinak zbytečnou chemií.

Proto vaši psi dostávají kuřecí maso ze švýcarské biofarmy, hovězí maso z Německa i Španělska, zvěřinu z chovných obor, ovoce ze sadů, kde se zbytečně nepráškuje, laktobacily z českých laboratoří, jogurt z české biofarmy apod.

Jedním ze dvou hlavních důvodů, proč vybíráme kvalitní suroviny, vyrábíme na kvalitních technologiích a dbáme na balení i skladování je čich psa. Ten je min.100.000x lepší, než čich lidský. Díky němu pes, i bez použití lákadel, pozná chuť i vůní kvalitních granulí, kde najde až 87% syrového, sušeného masa pro své zdraví a spokojený život.

Proč chovatelé, kteří krmí ``BARF`` nazývají granule Yoggies ``sušený BARF``

Pro firmu Yoggies je to obrovské vyznamenání od zákazníků, kterého si nesmírně vážíme a zavazuje nás dělat vše pro to, aby naše krmiva i granule byly stále lepší. Jaký je tedy základ pro výrobu granulí? 

Představte si plnou misku čerstvé potravy psa (vyvážený BARF). Takový je i výchozí mix surovin pro granule Yoggies. Ten se pak pomalu usuší a lisuje do tvaru granulí a minigranulí.

Hlavním a výchozím bodem je proto pečlivý výběr kvalitních surovin. Například kuřecí maso pochází ze švýcarských biofarem, kde se kuřata „neládují“ hormony a žijí na podestýlkách. Toto i další taková masa (např.německé hovězí maso) se spolu s dalšími surovinami usuší při max.teplotách do 38°C („pomalé sušení při kterém je odpařena pouze voda a živiny zůstávají zachovány), poté se vše sušené rozemele a lisuje. Tak „jednoduše“ vznikají granule lisované za studena Yoggies.

Hovínka psa jsou po granulích Yoggies kvalitnější, ale pejsek chodí častěji ``kakat``

Změnou krmiva nejčastěji z granulí extrudovaných na granule lisované za studena Yoggies dojde k úpravě a zkvalitnění stolice. Sekundárním efektem je častější vyprazdňování i když kvalitnějšího trusu. Proč? 

Buďte rádi! Vývoj granulí lisovaných za studena Yoggies nebyl založen jen na hledání nejkvalitnějších surovin, ale také na jejich maximálním využití a dokonalém strávení všech živin. Proto jsou suroviny mlety „nahrubo“ a granule obsahují také dostatek vlákniny i mleté křemeliny.

Toto vše ovlivňuje dokonalé vyprazdňování, které je základem pro zdravé a čisté střevo. Proto buďte rádi, když se Váš pejsek častěji vyprazdňuje. Nezůstává mu ve střevech nestrávená potrava, která může obsahovat parazity, může ve střevech psa zahnívat a tím být i zdrojem potenciálních chorob a karcinomů.

Co znamená 87% masa v granulích Yoggies?

Čtení složení krmiva na pytli je vždy pro zákazníka složité a mnohdy si nedokáže představit skutečné hodnoty krmiva proto, aby mohl pečlivě a svědomitě vybrat svému pejskovi to nejlepší a nejkvalitnější krmivo. 

Proto pro představu každého chovatele uvádíme v našich popisech jako doplňkovou informaci, že Yoggies granule lisované za studena (kuřecí s hovězím masem) obsahují v nesušené formě 87% skutečného, syrového masa (žádná masokostní moučka, ani chemicky konzervovaný odpad apod.)

Pokud si tedy představíte plnou misku a porci čerstvého, pečlivě sestaveného a vyváženého BARFu, tak v ní najdete 87% syrového masa a 13% zbývajících kvalitních surovin složených z uhlohydrátů přeměnitelných na energii (např.bramborové vločky) zeleniny, ovoce, laktobacilů, křemeliny pro čištění střev, bylinek pro posílení trávení a imunity apod.

Takto vyvážený a pečlivě sestavený BARF se poté pouze pomalu usuší, aby se nepoškozovaly důležité látky jako proteiny, vitamíny a tuky při teplotách do 38°C (pomalé sušení odpařuje pouze vodu a živiny zůstávají zachovány) a poté se vše již pouze rozemele „nahrubo“ a lisuje. Tak „jednoduše“ a zdravě vznikají granule lisované za studena Yoggies :-)

Co znamená filosofie Yoggies - ``Zdraví začíná v misce``

Pokud čtete tyto věty, pak vám jistě záleží na zdraví vašeho psa, nebo kočky. A protože patříme do skupiny zapálených chovatelů, kteří mají laboratorní i gastronomické základy, vytváříme pro naše i vaše nejlepší přátele takovou potravu, která je zdravá, bez chemie, sóji, lepku i konzervantů, jejíž chuť i výživové vlastnosti se blíží potravě z přírody. 

Řídíme se filosofií, že Zdraví začíná v misce. Ta je základním kamenem pro výběr kvalitních surovin, špičkové a profesionální výrobě a především výslednému produktu, abychom mohli s hrdostí říci, že se krmiva Yoggies a především granule lisované za studena snaží co nejvíce přiblížit kvalitě a složení přirozené potravy psů a koček v přírodě.

Co jsou Yoggies granule lisované za studena s laktobacily

Pes si v přírodě uloví kořist, ze které sežere nejen maso, ale i vnitřnosti ze kterých získá mj.laktobacily (probiotika). Občas si najde nějaké ovoce i bylinky a trávu na pročištění. V přírodě také štěňata žerou stejnou potravu jako dospělý pes! Tak to prostě v přírodě chodí.

U lidí to však funguje jinak i když pes je stále z 95% genetického kódu vlk – tedy šelma. Na trhu nejrozšířenější druhy a značky granulí jsou vyráběny procesem extrudace. Tedy semletím surovin na jemný prach, vytvořením těsta a jeho upečením za teploty okolo 200°C a velkého tlaku. Tak je ovšem zničena většina vitamínů i živin. Ty pak musejí být přidány do krmiv chemicky. Dalším nepříjemným faktem je, že při trávení se z granulí extrudovaných usazuje jemný prach na střevních stěnách psa. To může mít za následek různé problémy a ve stáří toto může být možnou příčinou nádorových onemocnění zažívacího traktu.

 • Filozofie naší firmy je naprosto opačná. U nás nemá chemie místo. Namísto toho jdeme cestou přírodní chuti i složení! Granule lisované za studena s laktobacily vyrábíme naprosto odlišně od běžných zvyklostí.
 • Jedním z faktů, kterým se odlišujeme od velké většiny trhu je fakt, že naše krmiva jsou „All life stages“. Jsou tedy vhodná pro štěňata, dospělé i starší psy.
 • Přírodní a kvalitní suroviny včetně kusů masa (žádná masokostní moučka), ovoce, zelenina, bylinky a třeba také výtažek z masa mušlí pro zdravé klouby a šlachy jsou sušeny, mlety a lisovány do tvaru minigranulek, nebo běžných granulí.
 • Při výrobním procesu našich granulí nepřesáhne teplota při výrobě 48°C. Tak jsou zachovány přírodní enzymy, vitamíny i další důležité živiny.
 • Unikátní proces výroby zajistí i prebiotickou funkci použitých a mletých surovin. To znamená, že při průchodu traktem prebiotika čistí střevní stěnu od usazenin a nečistot usazovaných v zažívacím traktu po mnoho let.
 • Znáte příjemný pocit z chroupání brambůrků u televize? I váš pejsek si umí užívat požitek z chroupání našich granulí. To mu bude připomínat chroupání kostí. Při tom mu granule budou čistit zuby a odstraňovat zubní plaq.

Veterináři i naši zákazníci potvrzují, že granule i krmiva Yoggies prospívají zdraví psů. Jsme přesvědčeni, že granule lisované za studena s laktobacily jsou novým trendem na trhu.

Co znamená ``All Life Stages``

Štěně v přírodě dostává stejnou potravu jako dospělý pes. Z této filosofie jsme vycházeli při sestavování receptur pro všechny typy a příchutě granulí Yoggies.

K této „přírodní“ filosofii se přiklání stále více veterinárních specialistů v momentě, kdy krmiva obsahují dostatek potřebných látek a přírodních živin. Takové jsou i Yoggies za studena lisované granule. Stačí pouze upravit krmnou dávku podle věku a fyzické námahy psa. Od té doby můžete krmit svého psa jednou značkou granulí, ať se jedná o štěně, dospělého, nebo staršího psa.

Podívejte se na tabulku doporučených krmných dávek.

Krmné dávky Yoggies granulí lisovaných za studena

Yoggies granule lisované za studena s laktobacily obsahují ca 87% masa v neusušené formě. To znamená, že je v nich obsaženo dostatečném množství kvalitních živočišných bílkoviny pro zdravý vývoj i každodenní fit život psa.

Tabulka doporučených krmných dávek pro granule lisované za studena Yoggies.

 

Výživová hodnota granulí Yoggies je 367kcal/100g granulí. Doporučená denní dávka granulí Yoggies je pro méně aktivního psa 1,2% z jeho celkové tělesné váhy. (příklad: pes o tělesné váze 20kg a běžné denní zátěži by měl dostat ca 240g krmiva na den)

Pokud se vašemu pejskovi věnujete, chodíte často na procházky, nebo má k dispozici zahradu, bude se optimální denní dávka krmiva pohybovat okolo 1,8% jeho tělesné hmotnosti (příklad: pes o tělesné váze 20kg a středně vyšší denní zátěži by měl dostat ca 360g krmiva na den)

U aktivních štěňat až do věku 1 roku lze podávat až 2,5% granulí z jeho tělesné hmotnosti. (příklad: štěně o tělesné váze 10kg a běžné denní zátěži by mělo do misky dostat ca 250g krmiva na den)

Jako doplňkový pamlsek můžeme doporučit Fit kostičky lisované za studena, které jsou chutné, bez chemie, čistí zuby a pejskovi poskytnou potěšení z chroupání.

K tomu jako doplněk potravy mezi jednotlivými krmnými dávka,i doporučujeme jogurt pro psy, který je skvělým doplňkem kalcia, výživových hodnot i přírodních laktobacilů podporujících zdraví a imunitu psa.

Jak navyknout psa na nové granule

Navyknutí psa na nové granule není nijak obtížné. Stačí důslednost chovatele.

 • První 3 dny podávejte menší množství než obvyklé (doporučené). Pracovním a chovným psům může být denní dávka podle potřeby zvýšena.
 • Do granulí zásadně nepřidávejte žádné příměsy, aromatické látky ani lákadla. Váš pes si musí na nové krmivo nejdříve zvyknout, buďte důslední.
 • Vybírat můžete z různých příchutí granulí
 • Následující dny již podávejte celou krmnou dávku
 • Denní krmnou dávku doporučujeme rozdělit a krmit 2-3x denně.
 • Ke krmné dávce můžete mimo klasický čas krmení dávat psovi např.Yoggies jogurt pro psy
 • Krmná dávka u granulí lisovaných za studena bývá obvykle 1,2% z hmotnosti psa. Může být i vyšší pokud je váš pes pracovitý, aktivní, nebo štěně apod.
 • Uštěňat může krmná dávka činit až 2,5% hmotnosti psa.
 • Do granulí nikdy nepřidávejte vodu, ani dochucovadla a lákadla. Granule již mají vyváženou energetickou hodnotu i chuť
 • Nezapomeňta vždy na dostatek čerstvé vody

Tip: Pokud psovi ráno předložíte potřebné množství krmiva a příští ráno něco v misce má, je to v pořádku. Jestliže má misku prázdnou, zvyšte dávku. Neučte psa vše co má v misce spořádat naráz. Vychováte si tak nadměrného a hltavého žravce se strachem o svou dávku žrádla.

Tip: V přírodě pes žere vícekrát denně a netrpí nadváhou. Je to zdravější. Velcí psi, kteří spořádají celou denní porci najednou, nedokáží často stravu plně využít a hrozí torze žaludku i díky malému množství trávicích šťáv.

Proč krmit granulemi lisovanými za studena s laktobacily

Yoggies granule s laktobacily jsou novinkou na našem i světovém trhu. Hodnocení zákazníků i spolupracujících veterinářů dokazují, že Yoggies granule lisované za studena s laktobacily jsou jedničkou na trhu v přínosu pro zdraví vašeho psa.

Hlavním důvodem proč jimi psa krmit je jejich kvalita, přirozené výživové hodnoty a pozitivní vliv na zdraví. Váš pes bude mít zdravou kůži, srst, zažívací trakt a pozitivně také ovlivňují pohybový aparát díky výtažku masa z mušlí. K tomu jsou v granulích díky unikátnímu a šetrnému výrobnímu procesu, ve kterém nepřesáhne teplota 48°C zachovány přírodní výživové vlastnosti, chuť i vůně. (nepoužíváme žádnou masokostní moučku, jen maso).

Dalším faktorem je, že granule lisované za studena se v těle psa tráví lépe (rozpouštějí se / nebobtnají), než granule extrudované a nehrozí riziko torze žaludku viz.článek Co je torze žaludku psa.

Váš pejsek má z konzumace ještě jeden požitek – z chroupání. Geneticky jim chroupání připomíná chroupání kostí. Efekt chroupání a tvrdost granulí také čistí chrup od zubního plaqu.

Co jsou probiotika a jak v organismu psa a kočky fungují

Jogurt je nejvýznamnější probiotickou potravinou. Laktobacily (probiotika) jsou živý organismus přidávaný do potravin či krmiv, který příznivě ovlivňuje zdraví a imunitu zlepšením rovnováhy střevní mikroflóry. Probiotika při pravidelném užívání pozitivně ovlivní imunitu organismu, odolnost proti různým plísním, bakteriím a mohou zabraňovat např.i vzniku nádorových bujení.

Probiotika jsou také vhodná po léčbě antibiotiky, jelikož urychlí opětovný vznik mikroflóry zažívacího traktu a střev.

Jogurt pro psy a kočky, stejně jako laktobacily přidávané do granulí Yoggies budou fungovat v krátkém zažívacím traktu psa i kočky tak, že budou udržovat imunitní systém silný proti nákazám různými viry, bakteriemi a plísněmi a to především u domácích zvířat chovaných ve městech, kde je riziko nákazy mnohem vyšší.

Jak správně krmit psa a kočku

Existují mnohé metody krmení. Krmné metody doporučované firmou Yoggies s.r.o mají jedno společné. Jsou podloženy našimi vlastními zkušenostmi i doporučeními veterinářů.

Kočka i pes jsou masožravci a jako tací mají krátký trávicí trakt. Jejich žaludeční šťávy jsou velmi kyselé. Při používání produktů Yoggies a kompletního krmného řetězce vč.doplňků potravy jako například jogurty Yoggies doporučujeme psy i kočky krmit minimálně dvakrát denně. Krmení by mělo být přizpůsobeno zvířeti, ne zvíře krmení. V přírodě také zvířata žerou vícekrát a netrpí tak torzí žaludku, zvracením apod.

Občas doporučujeme změnit druh krmiv především u starších psů nad 5 let. Myšleno je to tak, že přejdete na nějakou dobu z granulí na konzervy apod. Můžete aplikovat také systém, kdy krmíte pouze granulemi a jako doplněk potravy podáváte mimo hlavní čas krmení jogurt pro psy.

Tak předejdete např.nebezpečí torze žaludku. Doplňky potravy jako je např.jogurt pro psy a kočky používejte zásadně odděleně od hlavní potravy dle doporučeného dávkování. Při správném krmení nebude váš pes i kočka trpět průjmy, nadýmáním, zvracením a vy můžete omezit i další rizika vzniklá z jednoho případně nesprávně zvoleného krmiva. Viz. Co je torze žaludku u psa

Co je torze žaludku u psů

Torze žaludku je druhou nejčastější příčinou úhynu psů hned po nádorových onemocněních. Torze postihuje hlavně starší psy (od 5 let) středních a velkých plemen s hlubokým hrudním košem a ochablými tkáněmi v důsledku fyzické neaktivity.

Torze (přetočení) žaludku je úzce spjata s krmením (viz. Doporučení Yoggies – jak krmit psa). U psů, kteří jsou krmeni jen jednou denně je riziko torze mnohem vyšší než u psů, kteří mají denní příděl krmiva rozdělen do dvou a více dávek. Pestrost potravy zde může hrát také svou roli. Studie na irských setrech prokázala, že psi, kteří dostávají jen jeden druh krmiva, jsou vystaveni vyššímu riziku torze žaludku, než psi, kteří občas dostávají potravu obměněnou, nebo s různými doplňky krmení.

Přesnou příčina torze žaludku není vždy známa, uvažuje se však, že vliv má roztažení žaludku v důsledku příjmu velkého množství potravy. Tomu může nahrávat i systém trávení extrudovaných granulí, které při trávení zvětšují svůj objem. K tomu je třeba přičíst i ochabnutí tkání ve stáří, rozvoj plynů v žaludku s následným převrácením a nebo také nadměrný pohyb po krmení s následným obrácení kmitajícího žaludku.

Typickým projevem torze žaludku je ve většině případů zvracení, které nemá za důsledek vyzvracení celého obsahu žaludku. Pes ze sebe zpravidla dostane jen malé množství tekutého šlemu. Zpočátku psi projevují neklid, pak až apatii. Důležité je ihned vyhledat pomoc zkušeného veterináře. Zdroj.: Wikipedia

Proto, aby nedocházelo k torzi žaludku doporučuje  Yoggies krmit vícekrát denně a používat granule lisované za studena, které se rozpouštějí a nebobtnají při trávení.

Co je jogurt pro psy a kočky

Jogurt pro psy a kočky je světovou patentovanou novinkou a českým vynálezem pro zdravý růst i vývoj psa a podporu jeho imunity. Je to jediný čerstvý probiotický produkt speciálně vyvinutý pro psy a kočky, který je zároveň pochoutkou a podporou zdraví. Podává se jako doplněk potravy mezi jednotlivými krmnými dávkami.

Jogurty pro psy a kočky značky Yoggies se výrazně liší od jogurtu pro lidi. Je sestaven pro potřeby zažívacího traktu domácích zvířat a má velmi nízký obsah laktózy (1,5-1,8g na 100g / lidský od 3g na 100g).

Yoggies jogurt pro psy a kočky je chráněn patentem. Tím zaručíme kvalitu, čerstvost a složení, které podporuje zdraví a imunitu psa i kočky. Kopírování by mělo za následek nekvalitní složení, špatné, nebo žádné účinky, vysoký obsah laktózy.

Originální složení jogurtu pro psy a kočky jim poskytuje skvělou výživovou hodnotu pro vývoj a růst organismu od štěněte a kotěte, až po dospělé i starší jedince. Základ je ve směsi velmi výživného a kvalitního ovčího a kravského mléka ve správném poměru. Tato směs dodává důležité živiny, aminokyseliny, vápník, fosfor, hořčík a vitamíny A, B1, B2, B7 (Biotin), D, E, n-3 mastné kyseliny. Právě ty se uplatňují při léčení nemocí trávicího traktu a mají příznivé protizánětlivé i antitrombotické účinky.

Další nezbytnou a pro zdraví psa i kočky důležitou složkou jogurtu jsou probiotické kultury. Ty jsou sestaveny v takové kombinaci kmenů, které budou vhodné i přínosné pro organismus psa i kočky. V jogurtu jsou v minimálním množství 3x10mil.na 1g jogurtu. Tato směs dodává jogurtu jeho typickou kyselejší chuť, která ovšem psům, ani kočkám a jejich chuťovým pohárkům nevadí. Jogurt díky své kyselejší chuti totiž v již tak kyselém prostředí trávicího traktu psa / kočky potlačuje vznik různých plísní a zhoubných virů.

Yoggies jogurt je zcela přírodním produktem, vyrobeným z nejkvalitnějších surovin a je vyráběn na biofarmě. Je to především skvělý a zdravý doplněk vyvážené potravy psa i kočky. Umí také předcházet různým onemocněním, pomáhat při léčbě nechutenství, potlačuje zápach z tlamy, předchází, nebo potlačuje průjmová onemocnění jak u mladých, tak dospělých jedinců a po léčbě antibiotiky umí rychle obnovit střevní mikroflóru.

Proč dávat psům a kočkám jogurty Yoggies

Laktobacily a probiotika jsou důležitá pro zdraví a imunitu organismu každého živého tvora. Dnešní krmiva pro psy a kočky však neobsahují tyto zdravotně důležité složky. Je také důležité vědět, že mnoho různých plemen psů a koček je dnes chována ve městech. Zde se mohou snáze nakazit chorobou od jiného psa / kočky. Aby k tomu nedocházelo, potřebují dokonalou imunitu a obranyschopnost organismu. Yoggies jogurt pro psy a kočky jim dodá laktobacily a probiotika pro podporu jejich zdraví a imunity.

Fakta o jogurtu pro psy a kočky:

 • Jogurt pro psy a kočky je zcela novým, přírodním a patentovaným produktem
 • Je to pochoutka, jejíž složení a obsahu laktobacilů je velmi blízký trávicímu traktu psa i kočky
 • Rychle posiluje imunitu a obnovuje střevní mikroflóru
 • Obsahuje živé probiotické kultury vhodné pro organismus v množství 3x10mil.na 1g
 • Předchází a zastavuje průjmová onemocnění u štěňat i dospělých psů, koťat i koček
 • Jogurt pomáhá bojovat proti přemnožení Streptococcus faecalis
 • Laktobacily v jogurtu (viz.studie Tsurumi University, Japan) mohou potlačovat zápach z tlamy
 • Probiotika v jogurtu zmírňují následky léčby antibiotiky a rychleji obnoví střevní mikroflóru
 • Je vhodný po léčbě antibiotiky
 • Složení, na rozdíl od jogurtu lidského, je z více druhů mlék různého poměru (ovčí a kravské)
 • Směs mlék dodává více důležitých živin, aminokyseliny, vápník, fosfor, hořčík a vitamíny A, B1, B2, D, E atd.
 • Obsahuje n-3 mastné kyseliny. Ty se uplatňují při léčení nemocí trávicího traktu. Mají příznivé protizánětlivé i antitrombotické účinky
 • Vitamín E může potlačovat nádorová bujení, má protizánětlivou funkci
 • Jogurt pro psy a kočky podporuje kvalitu kůže a srsti
 • Vitamín D podporuje metabolismus vápníku a je skvělý na kosti
 • Vitamíny A, B1, B2, B7 (Biotin) apod.dodávají organismu potřebné živiny a obranyschopnost
 • Nejdůležitější však zůstává, že jogurt pro psy a kočky je především pochoutka
Jak podávat jogurt psům a jak kočkám

Podávání je rozdílné psovi i kočce.

Jak podávat jogurt psovi:

 • Podávejte jako svačinku, odděleně od hlavní potravy!
 • Podávejte chlazený – možno přímo z obalu
 • Po otevření promíchejte. Hustší ovčí mnléko se může usazovat
 • Při prvním podání (k navyknutí) doporučujeme první dávku rozdělit na několik menších
 • Štěňata do 1 roku – 1 ks týdně (porce lze dělit)
 • Malá plemena psů do 10 kg – 1 ks týdně (porci lze rozdělit)
 • Střední plemena psů do 35 kg – 1 – 2 ks týdně
 • Velká plemena psů nad 35 kg – 2 – 3 ks týdně
 • Při průjmových onemocněních doporučujeme podávat častěji v menších dávkách

Tip od výrobce: Psovi lze jogurt zpestřit a dochutit ovocem (strouhané jablko, hruška, třešně apod.), vlákninou. Můžete přidat ovesné vločky, lžičku medu. Osobně jsme vyzkoušeli i sušeného lososa.

Tip od výrobce: Pokud chcete pejskovi připravit zmrzlinu, stačí, když přidáte např.strouhané jablko do jogurtu. Ten pak vložíte do mrazáku přímo v kelímku. Po zmrznutí máte skvělou, zdravou a osvěžující zmrzlinu pro psa.

Jak podávat jogurt kočce:

 • Podávejte chlazený
 • Podávejte vždy jako svačinku mezi hlavním krmivem
 • Po otevření promíchejte. Ovčí mléko se může usazovat
 • Před prvním podáním (k navyknutí) lze první dávku rozdělit na několik menších
 • Koťata – 1 ks týdně (porce lze dělit)
 • Kočky -1 – 2 ks týdně
 • Pro zmírnění průjmových onemocnění podávejte v menších dávkách, častěji

Kočkám podávejte jogurty Yoggies bez přidání jakékoliv přísady a lákadla. Jogurt prosívá organismu kočky samotný.

Tip od výrobce: Své kočce můžete připravit chutnou jogurtovou zmrzlinu, pokud dáte na cca 45.min jogurt do mrazáku. Po (ne úplném) zmrznutí stačí jogurt promíchat a máte skvělou i osvěžující zmrzlinu pro kočky

Špatné krmení a špatná krmiva pro psy

Mezi špatný způsob krmení psa patří krmení jednou denně, nebo kombinace několika krmiv v misce, nebo dochucování granulí omáčkou, konzervou apod. Co je pro psa obzvláště škodlivé je lidská strava.

Co může také poškodit zdraví psa především z dlouhodobého hlediska, je krmení lacinými extrudovanými granulemi s vysokým obsahem soji a rostlinných surovin. Mezi špatná krmiva patří ta na bázi soji a obilovin. Na ty není pes enzymaticky vybaven. Nestrávené zbytky pak procházejí střevem a mohou být zárodky různých nemocí a plísní.

Mělo by platit, že zdravé vejde a zdravé musí vyjít.

Co mohou způsobovat extrudované granule pro psy: mohou obsahovat příliš mnoho sójových bílkovin, které psi coby masožravci špatně tráví, občasné plísně i následné vysoce jedovaté Aflatoxiny. Díky nedostatku živočišných bílkovin mohou mít nedostatečnou energetickou využitelnost živin. Extrudovaná krmiva mohou díky výrobnímu procesu mohou postrádat přírodní výživové hodnoty, vitamíny a enzymy. Pokud bude pes dlouhodobě dostávat krmivo s rostlinným základem, bude mít nadměrný příjem sojového proteinu, který může mít za následek alergické reakce, říká Pavel Suchý z Ústavu výživy zvířat. Viz.článek ekonomika.idnes.cz

V zásadě by mělo platit, že každý majitel psa by se měl zajímat o složení i výživové hodnoty potravy pro psa. Neměl by sledovat pouze cenu. Pes nemá možnost si vybírat. Je závislý na výběru svého pána. Jistě nikdo z nás chovatelů si nepřeje, aby pes trpěl nemocemi ze špatného krmení.

Proto ve firmě i krmivech Yoggies není místo pro chemii, lepek ani dochucovadla. Naše granule i ostatní krmiva musí být zdravá a svou chutí se musí blížit přirozené potravě psů i koček v přírodě!

Chcete spolupracovat s Yoggies?

Pokud vlastníte obchod, eshop, nebo zásilkovou službu, budeme potěšeni vaším zájmem o spolupráci. Napište na obchod@yoggies.cz. Zašleme vám obchodní podmínky a podpoříme vás i reklamními materiály a školením o produktech Yoggies. Řetězec našich partnerů se neustále v rámci podpory programu zdravého krmení psů a koček, rozšiřuje.

Chcete-li zakoupit pro svou vlastní potřebu produkty Yoggies, navštivte náš eshop, nebo některý z partnerských eshopů, nebo se podívejte na naše stránky do sekce Kontakty a vyhledejte si nejbližšího prodejce. Nevíte-li si rady, napište nám. Rádi Vám poradíme

Co vše Yoggies dodává a kde lze koupit

Produktová řada pod značkou Yoggies je stále rozšiřována o nové produkty. V naší nabídce v současnosti naleznete:

 • Granule lisované za studena s laktobacily s příchutí kuřecího a hovězího masa (velikost granulí pro střední a velká plemena) v balení 10kg a 4kg
 • Granule lisované za studena s laktobacily s příchutí kuřecího a hovězího masa (velikost granulí pro štěňata a malá plemena) v balení 4kg
 • Granule lisované za studena s laktobacily s příchutí jehněčího masa a bílá ryba (velikost granulí pro střední a velká plemena) – testovací balení po 2kg
 • Jogurt pro psy a kočky v balení 120g
 • Chutný a zdravý pamlsek – Fit kostičky lisované za studena 47g pro malá a střední plemena
 • Chutný a zdravý pamlsek – Fit kostičky lisované za studena 118g pro střední a velká plemena
 • Domácí pamlsky bez chemie, dochucovadel a cukrů.

Kde lze koupit produkty Yoggies najdete na stránce KONTAKTY.